-100%

Rea!
Tystgående kompressor - 100/24 - SilAir
22.900,00kr22.900,00kr exkl. moms
Hyr från 744kr exkl. moms per månad!
Plack Panther från SilAir är en tystgående kompressor med en ljudnivå på endast 42 dB. Passar bl.a. Hotronix Dual Air Fusion IQ transferpressar.
Beställningsvara leveranstid ca 4 veckor
- Rimliga fraktpriser
- Öppet köp i 14 dagar
Kompressorn Black Panther är en oljesmord kompressor med 24 liters volym och ett maximalt tryck på 8 bar. Utgående effekt är 74 l/min. Enkel att förflytta tack vare monteringen på hjul.
- Tryck: 8 bar/116 psi
- Insugskapacitet: 100 l/min
- Utgående effekt: 74 l/min
- Volym: 24 l
- Ljudnivå: 42 dB
- Vikt: 43 kg
| Teknisk specifikation SilAir Black Panther 100/24AL | |
|---|---|
| Anslutning: | 230 V |
| Motor: | ca 0,7 kW |
| Max tryck: | 8 bar/116 psi |
| Insugskapacitet: | 100 l/min |
| Utgående effekt: | 74 l/min |
| Ljudnivå: | 42 dB |
| Tankvolym: | 24 l |
| Dimension (LxBxH): | 650 x 360 x 550 mm |
| Dimensioner förpackning (LxBxH): | 800 x 380 x 650 mm |
| Vikt: | 43 kg |
| Nedladdningar: | Manual / Datablad |
Relaterade produkter
-
Laser-Dark (No-Cut) - Forever - A427,00kr exkl. moms
-
Ledat staffli för fotopanel - aluminium, medium - ChromaLuxe35,00kr exkl. moms
-
Stahls’ SportsFilm – Slät textilvinyl – Löpmeter - Turkos 380 32cm87,00kr exkl. moms
-
Sublimeringspapper Vivid 120 - ark - S-RACEFrån 248,31kr exkl. moms
Hyrpriset är baserat på 36 månaders hyra.
Leasing:
Leasingpriset är baserat på 0:- 1:a hyra, 10% restvärde och 36 månaders leasing.
Hör av dig till oss för hyres/leasing offert på support@folier.se ange organisationsnummer samt telefonnummer i e-postmeddelandet.



