-100%

Rea!
Tystgående kompressor - 50/24 - SilAir
10.990,00kr10.990,00kr exkl. moms
Hyr från 357kr exkl. moms per månad!
En mycket tystgående kompressor, med en ljudnivå på endast 40 dB. Lämplig för bl.a. Hotronix Air Fusion IQ.
Beställningsvara leveranstid ca 4 veckor
- Rimliga fraktpriser
- Öppet köp i 14 dagar
Liten och smidig tystgående kompressor för lufttrycksdriven transferpress.
- Tryck: 8 bar/116 psi
- Insugskapacitet: 50 l/min
- Utgående effekt: 37 l/min
- Volym: 24 l
- Ljudnivå: 40 dB
- Vikt: 27 kg
| Teknisk specifikation SilAir 50/24 | |
|---|---|
| Anslutning: | 230 V |
| Motor: | ca 0,34 kW |
| Max tryck: | 8 bar/116 psi |
| Insugskapacitet: | 50 l/min |
| Utgående effekt: | 37 l/min |
| Ljudnivå: | 40 dB |
| Tankvolym: | 24 l |
| Dimension (LxBxH): | 400 x 400 x 600 mm |
| Dimensioner förpackning (LxBxH): | 420 x 420 x 640 mm |
| Vikt: | 27 kg |
| Nedladdningar: | Manual / Datablad |
Relaterade produkter
-
Mediakorg - CE7000-60 - Graphtec3.790,00kr exkl. moms
-
Stahls Sprint MAG Hover värmepress - 40 cm x 50 cm24.900,00kr exkl. moms
-
SubliJet HD Gel Ink till SG800 - Magenta M 68ml - Sawgrass1.010,00kr exkl. moms
-
Valsenhet för OKI Pro8432WT - Cyan - OKI2.439,00kr exkl. moms
Hyrpriset är baserat på 36 månaders hyra.
Leasing:
Leasingpriset är baserat på 0:- 1:a hyra, 10% restvärde och 36 månaders leasing.
Hör av dig till oss för hyres/leasing offert på support@folier.se ange organisationsnummer samt telefonnummer i e-postmeddelandet.



